Krbová kamna s troubou Prity FGR D, 14,5 kW
Krbová kamna s velkou troubou na nožičkách, energetická třída A+ a účinnost 86,1 % – vytápění i vaření v jednom.
- Stock: Skladem
- Značka: Prity
- SKU: 08.435.279
365 DENNÍ VRÁCENÍ
365 dníProhlednout detaily
BEZPEČNÉ PLATBY
Prohlednout detaily
Můžete také potřebovat
Krbová kamna s troubou Prity FGR D, 14,5 kW – účinnost 86,1 % a velká trouba pro vytápění i vaření
Prity FGR D jsou krbová kamna s troubou o tepelném výkonu 14,5 kW, která v jednom spotřebiči spojují efektivní vytápění a pohodlné vaření. Velká trouba nad spalovací komorou využívá teplo, které by jinak uniklo komínem, a klasický design na nožičkách zajišťuje stabilitu a pohodlnou pracovní výšku. Kamna mají energetickou třídu A+ a účinnost 86,1 %. To znamená více tepla z každé dávky paliva, nižší spotřebu dřeva a čistší spalování. Díky primárnímu, sekundárnímu a terciárnímu vzduchu řídíte hoření podle svých potřeb – výsledkem je delší a úspornější spalování. Kamna jsou vyrobena v Bulharsku.

Výhody kamen Prity FGR D
- Velká trouba nad spalovací komorou – pečte a vařte, zatímco kamna vytápějí místnost.
- Energetická třída A+ a účinnost 86,1 % – více tepla ze stejného množství dřeva a čistší spalování.
- Nízká teplota spalin – 184 °C – komínem uniká méně tepla a více ho zůstává ve vašem domově.
- Primární, sekundární a terciární vzduch – přesné řízení spalování a delší cyklus hoření.
- Klapka kouřovodu – pomáhá dosáhnout optimálního tahu a snižuje tepelné ztráty.
- Litinový rošt a šamotové cihly – odolné vůči vysokým teplotám; šamot akumuluje teplo ve spalovací komoře a udržuje vysokou teplotu spalování.
- Kovová dvířka s prosklením – sledujte plamen, aniž byste museli zbytečně otevírat dvířka.
- Klasický design na nožičkách – stabilita a pohodlná pracovní výška pro práci s troubou.
- Úsporná spotřeba – přibližně 4,2 kg dřeva za hodinu při jmenovitém výkonu.
Účinnost a energetická třída
Prity FGR D patří k nejúčinnějším krbovým kamnům s troubou v sortimentu Prity. Mají energetickou třídu A+ a účinnost 86,1 % při jmenovitém výkonu. Nízká teplota spalin – pouhých 184 °C – dokazuje, že většina tepla zůstává v místnosti a v troubě, místo aby mizela komínem. Trojitý přívod vzduchu zajišťuje dokonalejší spalování dřeva. Pro vás to znamená méně dřeva pro stejné teplo, méně sazí v komíně a čistší vzduch kolem vašeho domu. Na kamna se vztahuje záruka 2 roky.
Technické parametry
| Tepelný výkon | 14,5 kW |
| Energetická třída | A+ |
| Účinnost | 86,1 % |
| Spotřeba dřeva | 4,2 kg/h |
| Teplota spalin | 184 °C |
| Přívod vzduchu | Primární, sekundární a terciární |
| Klapka kouřovodu | Ano |
| Trouba | Ano, nad spalovací komorou |
| Vyložení spalovací komory | Šamotové cihly |
| Rošt | Litinový |
| Šířka | 566 mm |
| Hloubka | 531 mm |
| Výška | 1023 mm |
| Země výroby | Bulharsko |
| Záruka | 2 roky |
| Characteristics | |
| Hmotnost (kg) | 128.0000 |
| Země výroby | Bulharsko |
| Rozměr hloubka (mm) | 531 |
| Rozměr šířka (mm) | 566 |
| Rozměr výška (mm) | 1023 |
| Záruka | 2 roky |
| Certifikace | CE |
| Jmenovitý tepelný výkon (kW) | 14.5 |
| Třída energetické účinnosti | A+ |
| Spalinový odvod (mm) | 130 |
| Požadovaný tah komína (Pa/mbar) | 13 |
| Umístění výfuku | Horní strana |
| Tepelný výkon (kW) | 14.5 |
| Účinnost (%) | 76 |
| Přibližná topná kapacita (m³) | 260 - 320 |
| Stavební materiál | Ocel |
| Typ vytápění | Přirozená konvekce |
| Maximální teplota spalin (°C) | 184 |
| Nutná montáž | Žádný |
| Charakteristika | Nohy |
| Rozměry trouby (výška, šířka, hloubka), mm | 190 x 390 x 413 |
| Výplň (obložení) | Žádný |
| Umístění | Centrum |
| Rozměry ohniště (výška, šířka, hloubka), mm | 283 x 490 x 430 |
| Klapka komínu | Ano |
| Spotřeba paliva (g/kWh) | 4200 |
| Charakteristika | |
| Hmotnost (kg) | 128.0000 |
| Země výroby | Bulharsko |
| Rozměr hloubka (mm) | 531 |
| Rozměr šířka (mm) | 566 |
| Rozměr výška (mm) | 1023 |
| Záruka | 2 roky |
| Certifikace | CE |
| Jmenovitý tepelný výkon (kW) | 14.5 |
| Třída energetické účinnosti | A+ |
| Spalinový odvod (mm) | 130 |
| Požadovaný tah komína (Pa/mbar) | 13 |
| Umístění výfuku | Horní strana |
| Tepelný výkon (kW) | 14.5 |
| Účinnost (%) | 76 |
| Přibližná topná kapacita (m³) | 260 - 320 |
| Stavební materiál | Ocel |
| Typ vytápění | Přirozená konvekce |
| Maximální teplota spalin (°C) | 184 |
| Nutná montáž | Žádný |
| Charakteristika | Nohy |
| Rozměry trouby (výška, šířka, hloubka), mm | 190 x 390 x 413 |
| Výplň (obložení) | Žádný |
| Umístění | Centrum |
| Rozměry ohniště (výška, šířka, hloubka), mm | 283 x 490 x 430 |
| Klapka komínu | Ano |
| Spotřeba paliva (g/kWh) | 4200 |